Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA ZIMA W GRUDZIĄDZU

30 stycznia rozpoczęły się w grudziądzkim Ośrodku Szkolenia i Wychowania półkolonie w ramach ,,Akcji zima 2017”.  Zajęcia skierowane są do dwóch dziesięcioosobowych grup dzieci i młodzieży – jednej, składającej się z uczestników OSiW pod nazwą ,,Zimowo – sportowo - bezpiecznie” i drugiej, która obejmuje dzieci ze środowiska lokalnego ,,Białe szaleństwo”. Pierwszego dnia półkolonii, po powitaniu uczestników przez kierownika OSiW panią Hannę Błażejewską i wychowawców, przedstawieniu harmonogramu zajęć i zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa wszyscy udali się do świetlicy środowiskowej Ośrodka na zapoznawczy słodki poczęstunek, po którym młodzi ludzie mieli możliwość skorzystania z atrakcji znajdujących się w internacie, takich jak bilard, piłkarzyki, tenis stołowy czy gry planszowe.  Głównym punktem dnia był jednak udział w zajęciach odbywających się w Bibliotece Miejskiej i Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi. Dzieci, które udały się do biblioteki miały szansę wejścia w fantastyczny i zabawny świat bajki ,,Żwirek i Muchomorek”. Oprócz czytania książki i projekcji kreskówki na najmłodszych czekały gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne, na których można było wykonać z papieru postaci głównych bohaterów.

Grupa, która udała się do muzeum wzięła udział w wystawie edukacyjnej zatytułowanej: ,,Czy ktoś widział czarno – białego jamnika?...O kolorze słów kilka”. To ekspozycja kilkunastu figur domowych i dzikich zwierząt wykonanych z papier – mache, z których każda prezentuje inną zależność kolorystyczną. W połączeniu z warsztatami edukacyjnymi to doskonała lekcja o kolorze jako subiektywnym wrażeniu psychicznym odczuwanym w indywidualny sposób.

Po powrocie z zajęć na uczestników czekały w stołówce OSiW pyszne naleśniki przygotowane przez kadrę warsztatów gastronomicznych.

Po posiłku młodzi ludzie udali się do domów rodzinnych z nadzieją na następne ciekawe zajęcia w kolejnych dniach akcji. W planach są między innymi: zajęcia taneczno – sportowe Fit and Jump, wycieczka do Aquaparku w Świeciu, konkursy plastyczne, karaoke i kinect w Klubie Osiedlowym ,,Lotnisko”, nauka jazdy na łyżwach na grudziądzkim lodowisku oraz zajęcia pt. ,,Jestem młodym radiowcem” odbywające się w radiu ESKA.

Ta bogata oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży z trudnych środowisk i stanowi nie tylko atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu, ale niesie też ze sobą wartości o charakterze profilaktycznym i wychowawczym.

AZG 2 Uczestnicy OSiW przed wejściem na wystawę w muzeum.
AZG 3 Młodzież na wystawie edukacyjnej pt. ,,Czy ktoś widział czarno-białego jamnika?...O kolorze słów kilka
AZG 4 Dzieci ze środowiska lokalnego podczas seansu filmowego ,,Żwirek i muchomorem”.
AZG 5 Podczas zajęć manualnych w bibliotece.
AZG 1 Pamiątkowe zdjęcie uczestników Akcji Zima.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007