OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BEZPIECZNA ZIMA W INOWROCŁAWIU

Dnia 11 stycznia 2019 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu Inspektora Marcina Ratajczaka zorganizowało dla uczniów Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu spotkanie z funkcjonariuszem inowrocławskiej komendy policji.

Po przywitaniu młodzieży i kadry wychowawczej St. Sierżant Michał Parzyszek przedstawił podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące nie tylko dzieci i młodzieży ale nas wszystkich. Przypomniał jak ważna jest nasza widoczność na drodze, w jakich sytuacjach posiadanie odblasków jest obowiązkowe, mówił o zachowaniu ostrożności zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych. Policjant powiedział także o zagrożeniach czyhających nad wodą.
St. Sierżant Michał Parzyszek poinformował uczniów o odpowiedzialności prawnej młodzieży, o przepisach dotyczących osób niepełnoletnich oraz konsekwencjach ich nieprzestrzegania.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się dyskusja na temat używek takich jak alkohol, narkotyki czy dopalacze. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się do czego może doprowadzić nadużywanie alkoholu oraz innych niebezpiecznych substancji psychoaktywnych.

Pogadanka na temat bezpieczeństwa młodzieży nie tylko w czasie ferii zimowych ale w zimowy czas, kiedy pogoda bywa nieprzewidywalna a zimno i lód mogą być dla nas zagrożeniem zdrowia a nawet życia, spotkała się z dużą aprobatą uczniów oraz kadry szkoły. Mimo że temat ten jest często poruszany przez rodziców i nauczycieli to wiedza przekazana w tak ciekawy sposób przez funkcjonariusza Policji ma ogromne znaczenie i duże poszanowanie wśród młodych osób.

BZI 1 Doradca zawodowy Paulina Porwoł oraz St. Sierżant Michał Parzyszek podczas spotkania z uczniami szkoły.
BZI 2 Funkcjonariusz Policji omawia zasady bezpieczeństwa w czasie zimy.
 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007