OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DOBRE KINO Z DAWKĄ WIEDZY

Dnia 13 stycznia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu odbyło się wyjście do kina na seans filmowy pt. „Zagrożenia dzisiejszego świata – doping i sterydy”. Celem przedsięwzięcia był udział w projekcie wspierającym działania szkół w ramach Szkolnych Programów Profilaktyki „Dobre kino z dawką wiedzy”.

Film dotyczył historii Lancea Armstronga – sportowca, ale i człowieka który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych i inspiracją dla sportowców. Stał się także bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Po projekcji filmu młodzież miała okazję uczestniczyć w debacie, którego ekspertami byli: przedstawiciele policji – Zespół ds. Nieletnich i Patologii pani Hanna Hydzik i pan Sylwester Lewandowski,  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  pan Sławomir Uziembło oraz autorytet dla młodzieży – dwukrotny Mistrz Polski i wicemistrz Europy, kulturysta Tomasz Lech „Papaj”. Debata pozwoliła uczestnikom i zgromadzonej młodzieży  z grudziądzkich szkół na udział w niestandardowych metodach wychowawczych.

„Dobre kino z dawką wiedzy” to nowy projekt realizowany w Grudziądzu. Celem jest projekcja filmowa oraz dyskusja z ekspertami. W kinie uczestnicy OSiW nie tylko odbyli pouczającą lekcje, ale na bazie obrazu filmowego zmierzyli się z poruszającą tematyką, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony grudziądzkich szkół i placówek.

DOB1 Pamiątkowa fotografia z kulturystą.
DOB2 Podczas seansu kinowego.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007