OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

EKOLOGICZNIE W ŚWIETLICY WŁOCŁAWSKIEGO HUFCA

W dniu 11 stycznia 2017 roku w świetlicy włocławskiego Hufca  Pracy odbyły się zajęcia ekologiczne z wykorzystaniem drewna.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach inicjatywy samorządowej „Misja PRZYRODA” podjętej w ramach porozumienia z Nadleśnictwem Włocławek. Jego celem było kształtowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej przy równoczesnym rozwijaniu wrażliwości artystycznej.

Przedstawiciele Rady Młodzieży wykonywali Eko-kredki, czyli kredki ołówkowe, które mogą posłużyć do rysowania lub malowania. Pozyskane z Nadleśnictwa drewno zostało przez uczestników Hufca obrobione mechanicznie w stolarni – w jednym z zakładów pracy, gdzie młodzież odbywa przygotowanie zawodowe. Następnie gotowe drewno zostało na świetlicy uzupełniane wkładem świecowym. Wykonane Eko – kredki zostaną przekazane dzieciom ze środowiska lokalnego, które wezmą niebawem udział w Akcji Zima OHP 2017  we włocławskim Hufcu Pracy.

Celem podjętej w roku szkolnym 2016/2017 inicjatywy samorządowej jest kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko, propagowanie wiedzy przyrodniczej oraz zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży OHP.

EKOL1 W trakcie zajęć ekologicznych z wykorzystaniem drewna.
EKOL2 Przedstawiciele Rady Młodzieży wykonywali Eko-kredki, czyli kredki ołówkowe, które mogą posłużyć do rysowania lub malowania.
EKOL3 Wykonane przez młodzież Eko - kredki

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007