OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

EUROPASS – EUROPEJSKIE CV

Dnia 31 stycznia 2018 roku pośrednik pracy/asystent EURES z bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przeprowadziła warsztaty na temat „Europass”, dla młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.

Celem przedsięwzięcia było przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy poprzez naukę umiejętności związanych z tworzeniem Europass. Podczas spotkania, poruszone zostały aspekty mobilności zawodowej, doświadczenia zawodowego, komunikacji, bezpiecznych wyjazdów oraz poruszania się po europejskim rynku pracy. Asystent EURES omówiła zagadnienia związane ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego przez młodzież poprzez wykonywanie prac krótkoterminowych, wakacyjnych czy działalność w wolontariacie. Szczególną uwagę poświęciła również na omówienie zainteresowań i ich wpływie na przebieg decyzji zawodowych.

W dalszej części spotkania asystent EURES zaproponowała wykonanie ćwiczenia polegającego na tworzeniu życiorysu. Dzięki organizacji spotkania w sali komputerowej wszyscy uczniowie mogli samodzielnie wypełnić dokumenty na stronie www.europass.org.pl., dokonać odpowiednich wpisów określających umiejętności komunikacyjne, zawodowe i językowe. Spotkanie było również okazją do rejestracji w MBP. Uczestnicy otrzymali  materiały promocyjne i broszury informacyjne dotyczące sieci EURES.

f1 Pośrednik pracy/asystent EURES podczas przekazywania informacji nt. mobilności zawodowej.
f2 Młodzież podczas wykonywania Europass.
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007