OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

JESTEŚMY POTRZEBNI - WOLONTARIAT W DPS

Dnia 21 stycznia młodzież Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu, działająca w kole wolontariackim, odwiedziła podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka.

W przedsięwzięciu, po raz kolejny, wzięły udział uczestniczki kształcące się w zawodzie fryzjer. Młode fryzjerki z wielkim sercem i zaangażowaniem podeszły do swojej pracy. Podczas wizyty zaprezentowały swoje umiejętności fryzjerskie, nabyte w ciągu kształcenia w zawodzie. Posługując się profesjonalnym sprzętem fryzjerskim, który przywiozły ze sobą, wykonały stylizację fryzur dziennych oraz strzyżenie zarówno damskie jak i męskie. Uczennice wniosły do życia seniorów i seniorek wiele radości i uśmiechu. Same miały również satysfakcję z wykonanej pracy.

Na zakończenie wizyty w DPS  młodzież wręczyła własnoręcznie wykonaną laurkę z najlepszymi życzeniami dla wszystkich mieszkańców ośrodka.  Pensjonariusze czuli się wyjątkowo. Była to  doskonała okazja do integracji z osobami starszymi, niejednokrotnie samotnymi  poprzez rozmowy, wymianę doświadczeń oraz zwykłe potrzymanie za rękę.  Przedsięwzięcie połączyło pokolenia, przybliżyło młodym wolontariuszom prawdziwy obraz postawy empatycznej, wyrabiając u nich nawyk pomagania osobom potrzebującym a także sprawiło  wszystkim wiele  radości.

JES1 JES6
JES2 JES3
JES4 JES5
   
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007