Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KOCHAMY WIĘC POMAGAMY

Dnia 18 stycznia 2017 roku  w ramach zajęć koła ekologicznego młodzież spotkała się z dyrektorem inowrocławskiego schroniska dla zwierząt panem Wiesławem Borkowskim.

Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość poznania historii oraz działalności tego miejsca. Pan Wiesław, który od wielu lat jest również lekarzem weterynarii w niezwykle ciekawy   i przystępny sposób przybliżył losy czworonogów, które trafiają do schronisk z różnych przyczyn. Poinformował także o kryteriach, które trzeba spełniać chcąc adoptować zwierzaka. Próbował uświadomić jaka odpowiedzialność spoczywa na przyszłych właścicielach pupila. Była to bardzo ważna lekcja o tym, że zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować po okresie fascynacji.

Dzisiejsze spotkanie było doskonałą lekcją wrażliwości i empatii. Jego celem było przede wszystkim zaszczepienie w uczestnikach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwienie na nieszczęście i krzywdę bezbronnych zwierząt, których na chwilę obecną domem jest niestety schronisko.

KOCH3 Młodzież hufca podczas zajęć z panem Wiesławem  Borkowskim
KOCH1 Prezentacja multimedialna dotycząca inowrocławskiego schroniska
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007