OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KOCHANA BABCIU I KOCHANY DZIADKU…

W dniu 18 stycznia młodzież inowrocławskiego hufca w zaprzyjaźnionych instytucjach, Przedszkolu „Muzyczna Kraina” oraz Szkole Podstawowej nr 11, pomogła przygotować upominki z okazji z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

W ramach zawartego porozumienia w przedszkolu „Muzyczna Kraina” młodzież zaangażowała się w pomoc w wykonaniu laurek przez najmłodszych. Kartki z życzeniami dla seniorów wykonano z różnorodnych materiałów takich jak; drewno, filc i kolorowy papier. Do dekoracji zastosowano również liczne, kolorowe elementy dekoracyjne, które były zwieńczeniem powstałych laurek. Podczas pracy uczestnicy wraz z dziećmi miała możliwość użyć swojej kreatywności i zmysłu artystycznego. Efekty wspólnej  pracy zostaną wręczone babciom i dziadkom w dniu ich święta.

W ramach inicjatywy „Łączymy pokolenia” w Szkole Podstawowej nr 11 przygotowywano upominki dla babć i dziadków. Trzecioklasiści poinstruowani przez uczestników hufca  tworzyli przy zastosowaniu różnorodnych technik plastycznych wazoniki i etui na okulary. Największym wyzwaniem okazało się uszycie filcowych pokrowców. Z kolei owijanie plastikowych buteleczek wełną wymagało od maluchów ogromnej cierpliwości. Podczas pracy mali twórcy mieli możliwość wyrabiania umiejętności organizowania warsztatu pracy oraz ekonomicznego wykorzystania materiałów.

Warsztaty pokazały, że własnoręcznie wykonane dzieło daje najwięcej satysfakcji  i z pewnością sprawi radość najbliższym. 

babino1 Efekty wspólnej  pracy zostaną wręczone babciom i dziadkom w dniu ich święta - Szkoła Podstawowa nr 11.
babino3 Wspólne wykonywanie upominków.
babino5

 

Integracja podczas wspólnej pracy przedszkolaków i uczestników hufca.

babino4 Pamiątkowe zdjęcie  z efektami wspólnej pracy - Przedszkole "Muzyczna Karina"

 

Zdjęcie 1 –

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007