Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KREATYWNE ZABAWY W ŚWIECKIM MCK

25 stycznia 2017 roku w siedzibie MCK Świecie młodzież w wieku 18-25 uczestniczyła w bezpłatnym szkoleniu pt. „Atrakcje dla skrzatów, czyli kreatywne zabawy z najmłodszymi”.

Uczestnicy zdobyli umiejętności praktyczne przydatne w pracy animatora zabaw dziecięcych – zleceń, którą młodzież może realizować w ramach prac krótkoterminowych, między innymi za pośrednictwem jednostek OHP i działających w ich strukturach Młodzieżowych Biur Pracy.

W trakcie szkolenia uczestnicy poznali nowatorskie metody prowadzenia różnorodnych gier i zabaw, pobudzających i rozszerzających wyobraźnie najmłodszych. Kursanci poznając zabawy zespołowe dowiedzieli się, w jaki sposób przyjemnie i radośnie budować zaufanie wśród członków grupy. W trakcie tańców i zabaw w kole uczono jak mądrze aktywizować fizycznie dzieci młodsze oraz zwiększać ich koordynację psychoruchową. W dalszej części szkolenia młodzież poznała gry w parach.

W trakcie zajęć uczestnicy wykazali się kreatywnością, przedsiębiorczością i dużym zapałem do poznawania nowych form pracy. Dzięki praktycznym wskazówkom prowadzącej zostali wyposażeni w konkretne umiejętności. Doświadczenie pracy krótkoterminowej w formie animatora zabaw dziecięcych jest dla młodych ludzi bardzo dobrym doświadczeniem zawodowym, ułatwiającym przyszłą pracę zawodową z dziećmi, na przykład w charakterze pedagoga lub nauczyciela.

KRE1 Podczas zajęć młodzież miała okazję pobudzić swoją kreatywność.
KRE2 Zabawy w kole okazały się wyzwaniem dla uczestników zajęć.
KRE3 Młodzież podczas prezentowania swoich propozycji zbaw.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007