OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŁAMIGŁÓWKI W BYDGOSKIM HUFCU

29 stycznia 2018 roku był w bydgoskim hufcu dniem składanek i łamigłówek. Rozwiązywanie tego typu zadań uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu, aby odpocząć od trwających egzaminów szkolnych. Do organizacji zabaw włączyła się również wolontariuszka z Łotwy - Marija Grinevica.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas przygotowanych przez wychowawców rozgrywek rozwijających twórcze i logiczne myślenie. Zaszyfrowane hasła w formie rebusów  sprawiały niejednokrotnie wiele trudności. Do wyboru było również wiele gier, szarad, układanek i puzzli. Zmagania rozpoczęliśmy od prostej gry „Dobble”, która wprowadziła nas w radosny nastrój. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra „ 5Sekund”. Dźwięk klepsydry odmierzający czas na wykonanie zadania budził wiele emocji. Różnorodność pytań była zaskakująca. Tematyka dotyczyła pojęć związanych ze szkołą, pracą , zwierzętami, geografią a nawet historią. Po trudach rozgrywek umysłowych nastąpił czas odprężenia podczas gry na konsoli XBOX.

Ponieważ tematyka zajęć przygotowana była zgodnie z oczekiwaniami podopiecznych, cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Dlatego Rada Młodzieży wspólnie z wychowawcami postanowiła wpisać tego typu przedsięwzięcia w kalendarz imprez bydgoskiego hufca.

lami2 Czas 5 sekund to dużo i mało.
lami1 W „Dobble” każdy chciał wygrać.
lami3 Podczas gry na konsoli XBOX.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007