OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MĄDRE GŁOWY W BRODNICY

„Umysły podobnie jak spadochrony funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte.” – Arystoteles. Kierując się powyższą maksymą, członkowie Rady Młodzieży brodnickiego Hufca Pracy, zorganizowali Turniej Zagadek i Gier Logicznych – Mądra Głowa Łamie Słowa.

W poniedziałkowe popołudnie 29 stycznia 2018 roku młodzież w różnych grup wychowawczych rozwiązywała zagadki, rebusy i łamigłówki rywalizując o tytuł Mądrej Głowy. Zadania, z pozoru trudne, okazywały się nie takie straszne, kiedy tylko uczestnicy uruchomili kreatywne myślenie oraz otworzyli się na nieszablonowe rozwiązania, wymagające niejednokrotnie pewnej dozy poczucia humoru. Nad niektórymi zagadkami, rywalizujący o pierwsze miejsce, musieli się pochylać razem z wychowawcami, którzy z zainteresowaniem kibicowali uczestnikom i sami byli ciekawi turniejowych zadań.

Kiedy każdy oddał już swoje prace a wszystkie punkty zostały zliczone, wszystko stało się jasne: nie udało się wyłonić zwycięzcy! Okazało się, że aż cztery osoby uzyskały największą liczbę punktów i  tym samym pierwsze miejsce, przyznano je zatem ex aequo czterem uczestniczkom z III klasy Szkoły Branżowej. Na szczęście, z kolejnymi miejscami nie było już takiego problemu. Na wszystkich czekały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, będące nagrodą za umysłowe zmagania.

Turniej okazał się także świetną formą integracji uczestników z różnych grup wychowawczych Hufca Pracy. Przy rozwiązywaniu zadań, za które wszyscy sumiennie się zabrali, pełno było też śmiechu i żartów. Z całą pewnością Mądra Głowa na stałe zagości w kalendarzu imprez brodnickiego Hufca Pracy.

ZAG6 Uczestnicy Turnieju razem z opiekunem Rady Młodzieży razem z komendantem 2-1 HP i wychowawcą Anną Grążawską
ZAG1 Zwyciężczynie rozwiązujące turniejowe zadania pod okiem komendant Hufca Pracy.
ZAG4 Młodzież podczas rozwiązywania turniejowych zadań.
ZAG5 Zwyciężczynie Turnieju Mądra Głowa razem z komendantem 2-1 HP i wychowawcą Anną Grążawską.
Madra Glowa(1)  

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007