OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PODSUMOWANIE WOLONTARIATU ZAGRANICZNEGO W TORUNIU

W dniu 16 stycznia 2018 roku odbyło się podsumowanie programu wolontariatu zagranicznego Erasmus+ realizowanego przez Martę Pilia – wolontariuszkę EVS z Włoch.

Marta przez ostatnie 6 miesięcy podejmowała aktywne działania w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą. Już od pierwszych dni swojego pobytu w Toruniu włączała się w bieżącą pracę CEiPM. W ramach realizacji programu wolontariatu organizowane były m.in. zajęcia warsztatowe z języka włoskiego dla uczniów szkół oraz osób z wolnego naboru, zajęcia plastyczne, artystyczne, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe. CEiPM w Toruniu podjęło ścisłą współpracę w zakresie zajęć prowadzonych przez wolontariuszkę z toruńskimi stowarzyszeniami i placówkami skupiającymi dzieci i młodzież. Ponadto, Marta prowadziła zajęcia z młodzieżą 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu oraz młodymi ludźmi uczestniczącymi w programach rynku pracy Akcji Lato OHP.

W trakcie spotkania nie zabrakło wspomnień i wymiany doświadczeń ze wspólnych działań podejmowanych w ramach wolontariatu. Marta opowiadała o cennym doświadczeniu, które zdobyła dzięki wolontariatowi i sytuacjach, które napotkała na swojej toruńskiej drodze.
Na koniec, w imieniu całej kadry Dyrektor CEiPM w Toruniu złożyła Marcie podziękowania i życzenia dalszych sukcesów zawodowych. Marta Pilia kończy swój pobyt w Polsce 27 stycznia 2018 r., jednak wolontariat w Polsce pozostanie na zawsze w jej pamięci.

PODWOL Pracownicy CEiPM w Toruniu z wolontariuszką Martą Pilia

 

erasmus

Projekt został sfinansowany w ramach programu Unii Europej­skiej Erasmus+

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007