OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRZEBIJ MUR POMIĘDZY ANTYKIEM A WSPÓŁCZESNOŚCIĄ

W dniu 22 stycznia 2018 roku na terenie Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu, Marta Pilia – wolontariuszka z Włoch, przeprowadziła swój autorski projekt.

Hasłem spotkania było: „Break Down the Walls Between Ancient and Modern” – „Przebij Mur Pomiędzy Antykiem a Współczesnością”.

Projekt miał charakter sympozjum – spotkania w gronie osób zainteresowanych kulturą starożytną, tradycją i historią. Podczas spotkania można było wypróbować klasycznych – starożytnych przekąsek, które symbolicznie, były zawsze spożywane przed rozpoczęciem sympozjum w czasach antycznych. Podczas spotkania prowadzona była dyskusja w trzech językach: angielskim, włoskim i polskim. Dotyczyła wpływu starożytnej sztuki na naszą kulturę, gdzie możemy ją odnaleźć, jak wielki miała ona wpływ na współczesną literaturę, muzykę, filozofię i sztukę. Sympozjum było wydarzeniem otwartym, w którym mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani tematyką starożytności. Spotkanie to było projektem kończącym pobyt wolontariuszki Marty w Toruniu na Wolontariacie Europejskim w ramach Programu Erasmus+. Projekt „EVS – Each Volunteer Share the Experience” jest koordynowany przez Kujawsko-Pomorską Wojewódzką Komendę OHP w Toruniu, Włocławku oraz w Bydgoszczy.

MUR1 Rozpoczęcie spotkania – wyjaśnienie czym w starożytności było „sympozjum”.
MUR3 Wolontariuszka z Włoch – Marta Pilia (z prawej).
PLAKAT Plakat autorstwa Marty Pili.

 

erasmus

Sfinansowany w ramach programu Unii Europej­skiej Erasmus+

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007