Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPOTKANIA MIĘDZYPOKOLENIOWE

W dniu 10 stycznia młodzież z toruńskiego hufca gościła seniorów z zespołu wokalno-muzycznego „Podgórski  Walczyk”, działającego przy Domu Muz w Toruniu.

Celem spotkania było podtrzymanie tradycji wspólnego kolędowania, wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz kształtowanie wśród młodzieży  szacunku do ludzi starszych. Spotkanie rozpoczęło koncertem  kolęd i pastorałek, a skończyło  na popularnych biesiadnych utworach. Była to także okazja, aby usłyszeć wiele przyśpiewek i utworów przybliżających młodzieży kulturę naszego rejonu i miasta.  Młodzież była pod wrażeniem występu seniorów, którzy zaskakiwali możliwościami głosowymi, niewyczerpaną energią i otwartością. Podopieczni hufca docenili wkład pracy seniorów w przygotowanie koncertu i gromkimi brawami nagrodzili artystów. Na ręce Pani Kazimiery Matlakiewicz - przewodniczącej Podgórskiego Walczyka, wręczono dyplom z podziękowaniem za wspaniały występ i dostarczenie niezapomnianych wrażeń. Mimo różnicy wieku wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina. Wspólne biesiadowanie, uśmiechy i rozmowy umacniają więź i podkreślają szacunek dla osób starszych, integrują pokolenia.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca przyniesie jeszcze wiele wspólnych działań,  a spędzony razem czas dostarczy wszystkim kolejnych wzruszeń.

MIEDZ2 Występ „Podgórskiego Walczyka”.
MIEDZ3 Wspólne śpiewanie.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007