Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ROCZNICA WYZWOLENIA BRODNICY

18 stycznia uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy wraz z Komendantem wzięli udział w uroczystościach patriotycznych przy Pomniku Wdzięczności, składając kwiaty w hołdzie bohaterom, którzy w latach 1920 i 1945 doprowadzili do wyzwolenia miasta.

Delegacja z HP była jedną z wielu, które uczciły pamięć poległych. W imieniu mieszkańców miasta kwiaty złożyli Burmistrz Brodnicy i Starosta Powiatu Brodnickiego, przedstawiciele szkół i instytucji, osoby prywatne. Wysłuchano wystąpień władz nawiązujących do wydarzeń historycznych i ich znaczenia dla obecnej Polski.

W granice wolnej Polski Brodnica wróciła 18 stycznia 1920 roku. Niemcy w grupach opuszczali Brodnicę, symbolicznym gestem było wyniesienie z głównego placu pruskiego, czarnego orła. Druga rocznica obchodzona w styczniu to wyzwolenie miasta spod okupacji hitlerowskiej  22 stycznia 1945 roku.

Udział w uroczystościach patriotycznych wpisuje się w tegoroczną inicjatywę Rady Młodzieży brodnickiego hufca, która przebiega pod hasłem „Młody obywatel – patriota”. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież uczestniczyła w obchodach rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, odwiedziła Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Pawła Szramki, zorganizowała konkurs piosenki patriotycznej, w planach jest wieczór filmów patriotycznych, wyjazd do Warszawy do sejmu oraz udział w kolejnych uroczystościach.

rocznica1 Przedstawiciele 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy wśród delegacji.
rocznica2 Komendant Dariusz Malinowski składa kwiaty pod pomnikiem.
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007