OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

Z SERCEM DLA ZWIERZĄT W INOWROCŁAWSKIM HUFCU

W dniu 17 stycznia 2018 roku wolontariusze Społecznego Programu Edukacyjnego "Z sercem dla zwierząt" gościli w inowrocławskim Hufcu Pracy.

Spotkanie odbyło się w ramach koła ekologicznego oraz inicjatywy młodzieżowej realizowanej w bieżącym roku szkolnym. W ramach przedsięwzięcia uczestnicy mieli możliwość porozmawiać ze specjalistami mającymi na co dzień kontakt ze zwierzętami. Lekarz weterynarii- Piotr Biegała opowiedział jak opiekować się domowymi zwierzętami oraz jak im pomóc, gdy chorują. Pani Irena Kruza- zoopsycholog z Centrum dla Zwierząt ANIMALLANDIA przeprowadziła lekcję dotyczącą sposobu postępowania z psami po traumatycznych przejściach, jak pobyt w schronisku lub przemoc ze strony człowieka. Dzięki pani Katarzynie Głowackiej, właścicielce uroczego labradora o imieniu Marat, młodzież dowiedziała się o jego roli jako psa. Przedstawiciele inowrocławskiej policji uświadomili młodych ludzi o sankcjach karnych stosowanych wobec osób, które dopuszczają się przemocy wobec bezbronnych zwierząt.

Zwieńczeniem spotkania były pogadanki z wolontariuszami oraz konkurs dotyczący poruszonych zagadnień podczas spotkania, którego inicjatorką była Marlena Gronowska- Rzecznik Prasowy w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu.

Przedsięwzięcie uwrażliwiło uczestników na potrzeby czworonogów odgrywających tak istotną rolę w życiu każdego z nas.

SER3 Marat jako pies przewodnik.
SER2 Uczestnicy podczas spotkania z uroczym labradorem.
SER5 Pogadanka z zoopsychologiem.
SER1 Młodzież podczas pogadanki z weterynarzem.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007