OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PIERWSZE ZAJĘCIA W SZKOLE ZA NAMI – CZYLI MARIJA GRINEVICA Z ŁOTWY O ERASMUSIE+

Dnia 31 stycznia 2018 roku wolontariuszka z Łotwy Marija Grinevica goszcząca w bydgoskim Hufcu Pracy w ramach wolontariatu europejskiego oraz specjalista ds. programów z bydgoskiego CEiPM przeprowadziły zajęcia w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. 

Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów I klasy o profilu lingwistycznym z elementami prawa w ramach lekcji przedsiębiorczości. Specjalista ds. programów opowiedziała o działalności CEiPM i Hufca Pracy oraz możliwościach jakie daje udział w programach, projektach i szkoleniach organizowanych przez naszą instytucję. W trakcie spotkania omówione zostały zagadnienia dot. wolontariatu krajowego i międzynarodowego jakim jest Erasmus+.     

Marija Grinevica opowiedziała o swoim ojczystym kraju – Łotwie oraz o swoich doświadczeniach w programach Erasmus. Omówiła procedury i sposoby aplikowania na wolontariat oraz jakie benefity daje udział w tego typu przedsięwzięciach.  Zachęcała uczniów do mobilności edukacyjnej i zawodowej. Wśród tematów, które zostały poruszone przez wolontariuszkę była również kultura, historia, informacja o wejściu do Unii Europejskiej przez Łotwę w 2014r., symbole narodowe i oraz podział administracyjny. Uczestnikom spotkania przedstawiony został krótki słowniczek Łotewsko – Polski oraz film w którym można było zobaczyć Łotwę i stolicę kraju -  Rygę.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, zadawała pytania. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie dla licealistów, połączone z możliwością słuchania i rozmowy w języku angielskim. Po zakończonych zajęciach młodzież podziękowała za przeprowadzone spotkanie i zaproponowała wspólne pamiątkowe zdjęcie.

kon2 Pamiątkowe zdjęcie klasy I a z Mariją.
kon1 Wolontariuszka odpowiada na pytania licealistów.

 

erasmus

 

Projekt został sfinansowany w ramach programu Unii Europej­skiej Erasmus+

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007