OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„MAŁE ZMIANY DUŻY EFEKT”

W dniu 20 lutego 2018 roku w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu zorganizowano szkolenie pt. „Małe zmiany duży efekt”, w którym uczestniczyły kobiety w wieku 18 – 25 lat.

Podczas jednorazowego spotkania, które prowadziła pani dietetyk,  młodzież biorąca udział w zajęciach miała okazję zwiększyć swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz prowadzenia świadomego i prozdrowotnego trybu życia. Uczestniczki kursu, w trakcie wizyty w siedzibie MCK w Świeciu, zapoznały się z zasadami prawidłowego odżywiania oraz miały okazję stworzyć indywidualny harmonogram posiłków. Ponadto kobiety chętnie obliczyły swoje BMI, a także wypełniły test dotyczący aktywnego stylu życia.  Prowadząca, dzieląc się swoim doświadczeniem, wspomniała również młodzieży o zaburzeniach odżywiania i wynikających z nich anoreksji oraz bulimii, a także nakreśliła istotę najczęstszych chorób cywilizacyjnych.

Istotnym punktem szkolenia było omówienie problemu chemii w żywności oraz ukierunkowanie młodych na ważny element czytania etykiet produktów. Na zakończenie kursu pani dietetyk udzieliła młodzieży wskazówek dotyczących radzenia sobie w sytuacjach stresowych, a osoby chętnie wdały się w dyskusję dotyczącą zdrowego stylu życia.

Zajęcia przeprowadzono w ramach trwającej „Akcji Zima z OHP”. Były one doskonałą okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz zwiększenia swojej wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania.

MZDF 1 Interesującym punktem szkolenia było przedstawienie zagadnienia chemii w żywności.

 

 

 

 

 

  

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007