OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

,,ZIMOWISKO Z UŚMIECHEM”
Od dnia 19 lutego 2018 roku w inowrocławskim hufcu trwa „Akcja Zima 2018” dla 10 dzieci ze środowiska lokalnego pod nazwą „Zimowisko z uśmiechem”. Kadra wychowawcza jak każdego roku dokłada wszelkich starań, aby najmłodsi spędzili czas wolny od zajęć szkolnych ciekawie, aktywnie a przede wszystkim bezpiecznie.

Po uroczystym rozpoczęciu, zapoznaniu z programem i harmonogramem tygodniowych spotkań dzieci miały możliwość pochwalić się swoimi umiejętnościami podczas zajęć kulinarnych. Pod czujnym okiem i niewielką pomocą ze strony wychowawców udało się stworzyć pyszne potrawy dobrze się przy tym bawiąc i mile spędzając czas. Wspólna praca w kuchni przyczyniła się do jeszcze większej integracji nie tylko dzieci ale i  opiekunów. Zwieńczeniem pierwszego dnia zimowiska był pobyt w nowopowstałej sali zabaw na który najmłodsi czekali z niecierpliwością. Wyposażenie bawialni i atrakcje dla nich przygotowane przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Radości i dobrej zabawy nie było końca. Najmłodsi mogli bez ograniczeń korzystać z dostępnych trampolin ,zjeżdżalni  i basenów z kolorowymi kulkami. Po intensywnych zabawach dzieci mogły odpocząć w ciekawie urządzonych trzech pokojach nawiązujących ciepłego klimatu plaży, szumiącego oceanu oraz dzikiej dżungli pełnej egzotycznych zwierząt. Drugiego dnia przedsięwzięcia maluchy wzięły udział w „kosmicznych” zajęciach w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Prowadzący doskonale potrafił zaangażować uczestników zajęć do aktywności pobudzając ich kreatywność. Samodzielnie stworzone pracę zachwycały oryginalnością i inwencją twórczą. Zwieńczeniem wtorkowego dnia był spacer po Parku Solankowym. Dzieci miały możliwość zwiedzenia Palmiarni, której egzotyczny klimat tworzą przede wszystkim piękne tropikalne rośliny oraz ptaki z różnych stron świata. Korzystając z możliwości odwiedziliśmy miejscową Pijalnię Wód, która słynie ze zdrowej wody mineralnej ,,Inowrocławianki” bogatej w znaczne ilości sodu, magnezu i wapnia.  Dzieci mogły również zobaczyć jak wyglądało codzienne życie na Kujawach w XIX wieku oglądając stroje i wystrój izb mieszkalnych podczas zwiedzania Chaty Kujawskiej. Zwieńczeniem spaceru była wizyta w „Mini ZOO” znajdującym się na terenie Parku Solankowego.

Na uczestników zimowiska czeka jeszcze wiele ciekawych atrakcji jak wyjście do kina, wizyta w oddziale miejscowego radia, zajęcia manualne oraz konkurs karaoke.

ZUI 1 Dzieci podczas kulinarnych zmagań
ZUI 4 Nasze prace na zajęciach w muzeum
ZUI 5 Wizyta w Palmiarni
ZUI  6 Podczas zwiedzania Chaty Kujawskiej

 

 

 

 

 

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007