OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BEZPIECZNA PRACA ZA GRANICĄ

W dniach 14,17 i 20 luty 2017 roku asystent EURES z bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przeprowadziła zajęcia na temat bezpiecznej pracy za granicą.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr1 w Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Młodzieżowe Centrum Kariery w Nakle zorganizowało spotkanie z asystentem Eures dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu.

Wszystkie spotkania miały na celu zwiększenie wiedzy nt. organizacji bezpiecznego wyjazdu do pracy za granicą, przedstawienie portali internetowych oferujących pracę oraz instytucji świadczących usługi w tym zakresie. Asystent EURES przekazała informacje na temat baz krajowych i zagranicznych oferujących pracę. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób odszukiwać informacje o warunkach życia i płacy w krajach Unii Europejskich i EOG. Przedstawione zostały dokumenty aplikacyjne EUROPASS oraz możliwości jego edytowania i konstruowania w różnych językach. Szczególną uwagę zwrócono na wybór odpowiedniej oferty pracy oraz na zabezpieczenia związane z udostępnianiem dokumentów osobistych osobom rekrutującym. Podczas omawiania przykładowej oferty pracy sezonowej zwrócono uwagę na takie dane jak: informacja o pracodawcy, agencji pracy, warunki pracy i płacy, wymagania i sposób aplikacji. Dla uczestników oraz wychowawców zostały przygotowane ulotki i informatory dotyczące EURES. Zainteresowane wyjazdem osoby wypełniły ankiety poszukującego pracy.

e5 Uczniowie ze szkoły w Lubaszczu podczas przekazywania informacji o EURES.
e1 Podczas składania ankiet.
e3 Asystent EURES podczas omawiania przykładowej oferty pracy za granicę
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007