OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRZEGLĄD ZIMOWYCH ATRAKCJI BYDGOSKIEGO CENTRUM

Podczas minionych ferii zimowych odbyła się po raz kolejny Akcja Zima. W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy oraz w każdej z jednostek z naszego regionu zrealizowane zostały liczne spotkania dla młodzieży.

W dniach 12 -13 lutego w CEiPM Bydgoszcz odbyła się giełda pracy na stanowisko inwentaryzatora. Spotkanie otworzyła pośrednik pracy, która poinformowała o działalności OHP oraz przedstawiła ofertę EURES. Każdy z uczestników zapoznał się ze szczegółami oferty dotyczącymi rodzaju umowy, wynagrodzeniem, delegacjami i sposobem wynagradzania oraz przeszedł szkolenie z obsługi skanera.

Dnia 15 lutego również w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy rozpoczęły się bezpłatne zajęcia dla młodzieży pn. „Ucz się chętnie, pracuj z przyjemnością” – określanie predyspozycji zawodowych z wykorzystaniem testu komputerowego pn. Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych.

Dnia 16 lutego odbyły się zajęcia dla młodzieży pod nazwą „All around the world” podczas których młodzi ludzie mogli poćwiczyć swoje umiejętności językowe oraz za pomocą gier i zabaw spędzić miło czas i przez naukę utrwalić wiedzę z zakresu języka angielskiego.

W drugim tygodniu ferii doradcy zawodowi bydgoskiego MCIZ przygotowali szereg inicjatyw sprzyjających podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących wyboru kierunku kształcenia zawodowego.

W dniach 16 i 22 lutego 2018 roku Punkt Pośrednictwa Pracy w Żninie zorganizował dla Warsztatów Terapii Zajęciowej „Promyk” ćwiczenia „Asertywność w pracy”. Odbiorcy warsztatów przekonali się, że można wyrażać swoje potrzeby, poglądy i odczucia, nie raniąc drugiego człowieka.

Dnia 19 i 20 lutego 2018 roku pośrednik pracy PPP Nowe przeprowadził konkurs wśród uczestników Fundacji Aktywizacji i Integracji  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowem „Projektowanie - rysowanie” logo PPP. Z pomocą pośrednika pracy uczestnicy wykonali oryginalne, barwne i wyjątkowe logo dla PPP Nowe. Prace konkursowe zostały ocenione przez kadrę Fundacji Aktywizacji i Integracji  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowem z udziałem pośrednika pracy PPP Nowe.

W dniach 19-23 lutego br. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Nakle nad Notecią w ramach tegorocznych ferii zostały zorganizowane dla młodzieży warsztaty pt. „ABC Emocji”. W trakcie warsztatów młodzież brała udział w ćwiczeniach i zabawach integracyjnych podczas których poznali rodzaje uczuć, stworzyli plan panowania nad emocjami, odegrali scenki mające na celu ekspresję emocji oraz  sprawdzili poziom swojej asertywności.

W Nakle nad Notecią odbył się cykl zajęć pt. „Zawody w moim najbliższym otoczeniu i moje zainteresowania” w placówkach Wsparcia Dziennego w Dębionku, Radziczu, Liszkówku, Łodzi i Samostrzelu oraz w Filiach Bibliotecznych w Dębowie oraz w Radziczu. Celem zajęć było zapoznanie dzieci i młodzieży z różnorodnością zawodów oraz identyfikacja własnych zainteresowań.

W Młodzieżowym Centrum Kariery dnia 15  i  23 lutego 2018 r. doradca zawodowy przeprowadził warsztaty pn. „Zostań mistrzem autoprezentacji” oraz „Napisz z nami CV- czyli tworzymy dokumenty aplikacyjne”. Uczestnikami zajęć były podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy. Podczas zajęć podopieczne MOW-u poznały zasady dobrej i skutecznej autoprezentacji oraz poznały zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych w ramach Europass, które będzie kluczem do wejścia na rynek pracy.

W MCK Świecie w pierwszym tygodniu ferii młodzież mogła uczestniczyć w warsztatach „Naucz się przedsiębiorczości” oraz „ Bądź ostrożny przy wyborze pracy”. W drugim tygodniu odbyło się wyjątkowe spotkanie z dietetykiem podczas którego młodzież do 25 roku życia miała okazję porozmawiać o nawykach żywieniowych oraz o pozytywnym wpływie ćwiczeń fizycznych dla ciała i ducha. Finalizującym spotkaniem w świeckim MCK-u był konkurs pn. „Pracuj zimą” – którego uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

byf4 Prace konkursowe uczestników nowskich WTZ-ów.
byf1 Uczestniczy podczas omawiania warunków szkolenia w trakcie giełdy pracy.
byf2 Młodzież podczas wypełniania KZZ.
byf3 All around the world - gry i zabawy językowe.
byf5 Uczestnicy warsztatów ABC Emocji w MCK Nakło.
byf6 Doradca zawodowy podczas zajęć z dziewczętami z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007