OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Dnia 20 lutego uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, w ramach programów autorskich i zajęć edukacyjno – profilaktycznych udali się do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Spolecznej.

Działalność Domu Pomocy Społecznej w Grudziądzu skierowana jest do osób wymagających całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogących samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Tradycją Ośrodka stały się cykliczne wizyty wolontariuszy. Poświęcają oni swój wolny czas, wiedzę  i umiejętności, aby pomóc innym i zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Uczestnicy inspirowani przez swoich wychowawców uczą się bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka, zrozumienia i szacunku dla osób starszych oraz wrażliwości na potrzeby innych. Pod fachowym okiem opiekunów dobywają się spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy Dnia Babci i Dziadka.

Forma współpracy, jaką jest wolontariat niesie korzyści obu stronom. Wychowawcy inspirują uczestników i zachęcaja do rożnorodenj aktywności, jak na przykład własnoręczne wypieki czy wspólne karaoke, które miały miejsce podczas dzisiejszej wizyty. Pod okiem instruktora terapii zajęciowej pana Grzegorza Winnickiego, uczestnicy Ośrodka przygotowali minikoncert polskiej muzyki popularnej. Spotkaniu przewodniczyli Błażej Wółkiewicz oraz Krzysztof Runkowski.Wszyscy wspaniale bawili się przy wspólnym śpiewie. Uczestnicy zadowoleni z miłego popołunia wrócili do Ośrodka, planując kolejną wizytę w Domu Pomocy Społecznej.

DPS3  Karaoke
DPS1 oraz minikoncert pod okiem instruktora terapii zajęciowej pana Grzegorza Winnickiego.
DPS4 Publiczność zadowolona z występu uczestników OSiW.
   
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007