OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DZIEŃ KARIERY W KOŚCIELCU

W dniu 12 lutego 2019 roku  kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu już po raz kolejny gościła na organizowanym corocznie „Dniu Kariery” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu.

Głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z lokalnym rynkiem pracy, wymaganiami pracodawców na konkretne stanowiska w firmie oraz ofertą instytucji, które będą pomocne w najbliższym czasie absolwentom szkoły. Każdy z zaproszonych gości miał możliwość kilkuminutowej prezentacji na forum i zaproszenie młodzieży do swoich stanowisk w celu przekazania szczegółowych informacji na temat prowadzonej działalności. Doradca zawodowy MCK Paulina Porwoł podczas swojego wystąpienia przedstawiła ofertę działalności MCK w Inowrocławiu oraz omówiła realizowane przez jednostkę cele statutowe oraz rodzaje wsparcia w zakresie bezpłatnych usług w obszarze rynku pracy dla młodzieży do 25 roku życia. Po prezentacjach przyszedł czas na rozmowy indywidualne przy stoisku wystawowym z zainteresowanymi uczniami oraz gośćmi spotkania. Młodzież z ostatnich klas była zainteresowana możliwością wzięcia udziału w bezpłatnych kursach i szkoleniach zawodowych, podejmowaniem pracy krótkoterminowej oraz uczestnictwem w warsztatach z doradztwa zawodowego.

„Dzień Kariery” w Kościelcu dał możliwość młodym ludziom na zapoznanie się choć częściowo z lokalnym rynkiem pracy oraz ofertami edukacyjno-zawodowymi co z pewnością przyczyni się do bardziej świadomego podejmowania w przyszłości swoich pierwszych ważnych decyzji zawodowych.

KOS3  
KOS2 KOS1
   

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007