OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DZIEŃ PIZZY W OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA

W lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu zorganizowano Dzień Pizzy.

Pizza to potrawa kuchni włoskiej, obecnie szeroko rozpowszechniona na całym świecie. Pizza narodziła się wśród starożytnych kultur śródziemnomorskich. Grecy, Rzymianie czy nawet Egipcjanie jedli chlebowe placki z ziołami i oliwą, przypominające naszą współczesną pizzę. Dziś w pizzeriach całego świata skosztować można co najmniej 50 popularnych gatunków pizzy, a corocznie sprzedaje się jej około 5 miliardów.

Uczestnicy z warsztatu gastronomicznego zmierzyli się w rywalizacji na najlepszą pizzę. Wszyscy  z  uśmiechem wyrabiali ciasto, aby miało idealną konsystencję – było cienkie i chrupiące. Następnie każdy kierując się swoim gustem i smakiem, dodawał swoje ulubione składniki. Pizzę oceniała cała społeczność obecna w Ośrodku. Po degustacji ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Gliniecki, drugie miejsce zdobyła Magdalena Łucka, zaś trzecie miejsce na podium zdobył Mariusz Młodziankiewicz.

PIZZ3 Prezentacja przygotowanej pizzy.
PIZZ1 Uczestnicy podczas zmagań o najlepszą pizzę.
PIZZ4 Efekty naszej pracy.
PIZZ5 Czas na degustację i ocenę.
PIZZ6 Zwycięzcy otrzymali fachową literaturę.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007