OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

FERIE Z GRAMI EDUKACYJNYMI W RADZIEJOWIE

13 lutego 2018 roku Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radziejowie zrealizowało pierwsze zajęcia dla młodzieży w ramach akcji ZIMA OHP 2018.

Podczas przedsięwzięcia pod tytułem „Jak żyć Panie Premierze” młodzież grała w gry edukacyjne: „Jak żyć Panie Premierze”, „Story Cubes”,  „5 sekund”. 

Najwięcej emocji i zabawy przyniosła młodzieży gra „Jak żyć Panie Premierze”, która pozwoliła zmierzyć się z zadaniem przetrwania w tej niełatwej choć kolorowej rzeczywistości dzisiejszych czasów. Uczestnicy spotkania sprawdzili czy potrafią właściwie zarządzać swoim życiem, czy udało im się znaleźć wymarzoną pracę i przetrwać od pierwszego do pierwszego. Jest to symulacja opisująca, jak w praktyce funkcjonuje osoba zarabiająca, ewentualnie korzystająca z zasiłków, która zmuszona jest racjonalnie zarządzać swoją pensją lub zapomogą, aby dotrwać do kolejnej wypłaty, a przy okazji pomnożyć swoje dobra. Gra jest fascynującym doświadczeniem, prawdziwym odwzorowaniem życia, poruszająca codzienne aspekty. Wymagały od młodzieży kreatywnego myślenia, a także przeniosła ich do realnego życia, napotykając na rozmaite życiowe sytuacje. Ponadto przez cały okres ferii zimowych pracownice MCK oferują konsultacje z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy.

GR1 Młodzież podczas gry edukacyjnej „Jak żyć Panie Premierze".

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007