OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GRUDZIĄDZKIE SPACERY ŚLADAMI HISTORII

            W dniu 26 lutego młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu uczestniczyła w akcji ,,Poznaj swój region z przewodnikiem” organizowanej przez Koło Przewodników PTTK i Muzeum w Grudziądzu.

Uczestnicy Ośrodka wzięli udział w sztafecie przewodnickiej ,,Od Tarpna do Bramy Wodnej”, podczas której mieli możliwość poznania wielu zabytkowych budowli i   ich  niezwykłej historii. Planów nie była w stanie pokrzyżować nawet niekorzystna aura – silny wiatr i deszcz.

            Wycieczka rozpoczęła się na pętli tramwajowej w Tarpnie, skąd jej uczestnicy ruszyli szlakiem historycznych kamienic w stronę Rynku Rybnego, przy okazji słuchając ciekawych opowieści przewodników dotyczących wojskowej i kupieckiej przeszłości miasta. Następnie udano się na Rynek Główny, a z niego do Bazyliki Św. Mikołaja i wzdłuż  czternastowiecznych spichlerzy w kierunku Bramy Wodnej. Na zakończenie wycieczki chętni mogli zwiedzić wystawy stałe i czasowe w grudziądzkim Muzeum.

            W wycieczce brały udział uczestniczki stacjonarne pozostające na weekend  w  internacie Ośrodka, często pochodzące z odległych od Grudziądza miejscowości. Dla wielu z
 nich to nie tylko urozmaicenie czasu wolnego, ale i jeden z pierwszych kontaktów z żywą historią miasta, w którym dane jest im spędzić część swojego życia. Przy okazji to doskonała lekcja patriotyzmu i szansa na spontaniczną  integrację ze środowiskiem lokalnym.

SPAC2 Uczestniczki OSiW przed historycznym gmachem Biblioteki Miejskiej
SPAC4 Spacer szlakiem zabytków Grudziądza.
SPAC1 Zbiórka uczestników wycieczki.
 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007