OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

III TORUŃSKIE FORUM ZAWODOWCÓW

W dniu 5 marca 2019 roku w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu odbyła się III edycja Toruńskiego Forum Zawodowców, organizowana corocznie przez Urząd Miasta i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Ofertę OHP przedstawiało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu, Środowiskowy Hufiec Pracy, specjalista ds. wymiany międzynarodowej i wolontariatu zagranicznego oraz doradca EURES WK OHP w Toruniu.

Wydarzenie swym honorowym patronatem objęli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Posłanka na Sejm RP Iwona Michałek.

Oferta wydarzenia skierowana była do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjum. Wśród wystawców prezentujących ofertę edukacyjną znaleźli się przedstawiciele szkół technicznych, zawodowych i branżowych oraz uczelni wyższych z regionu. Program wydarzenia, oprócz prezentacji przy stanowiskach promocyjnych obejmował również warsztaty oraz konsultacje eksperckie z przedstawicielami instytucji. Przy stanowiskach promocyjnych, młodzież miała możliwość uzyskać informacje na temat prowadzonych przez szkołę kierunków kształcenia, wziąć udział w pokazach i degustacjach.

Doradcy zawodowi OHP, pośrednik pracy oraz specjalista ds. programów udzielali porad doradczych oraz prezentowali dostępne oferty pracy oraz warsztatów prowadzonych w ramach programów. Specjalista ds. projektów i wymiany młodzieży przedstawił materiały z projektów realizowanych w ramach programu POWER oraz Erasmus+. Młodzież obecna na Forum miała również możliwość uzyskać informacje dotyczące wymiany młodzieży oraz ofert pracy za granicą.

Środowiskowy Hufiec Pracy zaprezentował swoją ofertę edukacyjną dla  uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych z całego Torunia oraz z ościennych miejscowości. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, sposobami rekrutacji a także możliwościami zdobycia zawodu w strukturach OHP, uzyskując wszystkie niezbędne informacje do wyboru dalszej kariery edukacyjnej.  Młodzież przygotowała interesujące warsztaty, aby przykuć uwagę zainteresowanych i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Kucharze z hufca objaśniali, na czym polega ich praca, opowiadali o praktykach i szkoleniach, także zagranicznych, w których brali udział, częstowali słodkimi rogalikami własnego wypieku. Fryzjerki przygotowały stoisko fryzjerskie, na którym powstawały fantazyjne, inspirowane wiosną fryzury. 

Po raz pierwszy w trakcie Forum, utworzona została strefa biznesu, w której można było nawiązać kontakt z pracodawcami. Odbył się także panel dyskusyjny z przedstawicielami władz samorządowych i szkół z regionu, dotyczący kształcenia zawodowego, współczesnych trendów edukacyjnych oraz współpracy szkół i uczelni z pracodawcami.

Stoisko CEiPM w Toruniu odwiedzała młodzież poszukująca ofert pracy krótkoterminowej oraz usług doradców zawodowych:  
FZ9 FZ1

 

Stoisko toruńskiego hufca:

 
FZ10 FZ11

 

Stanowiska promocyjne szkół, uczelni i instytucji rynku pracy z regionu:

 
FZ4 FZ7

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007