OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

JAK WEJŚĆ NA RYNEK PRACY? – ZAJĘCIA W SOLCU KUJAWSKIM

W dniu 28 lutego 2019 roku doradca zawodowy i pośrednik pracy/asystent EURES z Młodzieżowego Biura Pracy w Bydgoszczy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim. Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć i promocja działalności Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.

Pierwszą część lekcji poprowadził doradca zawodowy MCIZ z Bydgoszczy. Młodzież dowiedziała się, jak ważne jest poznanie swoich kompetencji w procesie planowania kariery edukacyjnej i zawodowej. Uczestnicy zajęć wypełnili test pomagający określić, jakie są ich dominujące predyspozycje. Podczas omawiania wyników doradca zawodowy wyjaśniał, w jaki sposób dopasować swoją karierę do posiadanych umiejętności, doświadczenia i cech charakteru, by wykonywana w przyszłości praca przynosiła satysfakcję.

Podczas drugiej części spotkania pośrednik pracy przedstawiła zasady korzystania z usług Młodzieżowego Biura Pracy. Uczniowie zainteresowani podjęciem zatrudnienia w czasie wolnym od nauki mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i otrzymali ankiety rejestracyjne.

Uczestników spotkania zachęcano również do skorzystania z innych form działalności prowadzonych przez pracowników Centrum Edukacji i Pracy  Młodzieży w Bydgoszczy tzn. bezpłatnych szkoleń i projektów.

Na koniec uczniowie, którzy najaktywniej brali udział w zajęciach otrzymali pamiątkowe upominki.

JAK1  
JAK2 JAK3
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007