OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KARIERA ZAWODOWA MATURZYSTY

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku realizuje program „Kariera zawodowa maturzysty”. Uczestnikami są tegoroczni maturzyści. W ramach programu zajęcia odbyły się w Zespole Szkół nr. 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" w Aleksandrowie Kujawskim 31 stycznia oraz Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem 6 lutego b.r.

Osoby zbilżające się do ukończenia szkoły średniej stoją przed jednym z ważniejszych wyborów w życiu, jakim jest ich przyszłości zawodowa. Większość maturzystów wybiera dalszą edukację, jednak część z nich jest gotowa podjąć zatrudnienie. Celem programu było określenie preferencji i predyspozycji zawodowych, pomoc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia oraz przygotowanie do wejścia na rynek pracy osób przystępujących w tym roku do egzaminu dojrzałości.

Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej za pomocą testów określili preferencje i predyspozycje zawodowe uczestników. Omówili możliwości dalszego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz obecną sytuacje na rynku pracy. Uczestnicy uzyskali informacje na temat sposobów aktywnego poszukiwania pracy. Maturzyści opowiedzieli o swoich planach na przyszłość. Pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Lipnie zaprezentowała oferty pracy dla młodzieży.

MAT1  

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007