OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W ŚWIECIU UCZĄ SIĘ JAK OBSŁUGIWAĆ KASĘ FISKALNĄ

Dnia 5 lutego 2018 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Świeciu zorganizowano szkolenie z obsługi i programowania kas fiskalnych, w którym uczestniczyła młodzież w wieku 18 – 25 lat.  

Trzynaście osób pochodzących z powiatu świeckiego uczestniczyło w jednodniowych zajęciach, podczas których zdobyła wiedzę oraz umiejętności praktyczne związane z codzienną pracą w handlu. Tematyka poruszona podczas szkolenia dotyczyła między innymi: aktów prawnych regulujących zasady stosowania urządzeń fiskalnych w Polsce oraz prognozowanych w tym zakresie zmian, pojęć i definicji fiskalnych, a także zasad BHP przy obsłudze kasy fiskalnej. Głównym i wyczekiwanym punktem szkolenia, po przybliżeniu zagadnień teoretycznych, była praktyka. Prowadzący na początku przedstawił klasyfikację urządzeń fiskalnych, zapoznając uczestników zajęć z ich budową oraz ogólną charakterystyką podzespołów, po czym młodzież zapoznała się z ogólnym algorytmem sprzedaży. Ponadto prowadzący chętnie udzielał porad związanych ze zwrotem towaru, zamianą paragonu fiskalnego na fakturę VAT, opakowaniami zwrotnymi, wymianą uszkodzonej lub zapełnionej pamięci fiskalnej oraz metodami poprawiania błędów i pomyłek, w tym między innymi anulowaniem paragonu. Dodatkowo młodzież dowiedziała się w jaki sposób można uprościć algorytm sprzedaży, a także jak poprawnie wykonywać raporty fiskalne i niefiskalne. Na zakończenie uczestnicy szkolenia poznali zasady programowania kas oraz poruszania się po menu kontekstowym.

Kurs z zakresu obsługi i programowania kas fiskalnych realizowany był w ramach działalności Młodzieżowego Centrum Kariery, a jego ukończenie zdecydowanie zwiększyło szanse młodych osób na podjęcie pierwszej pracy. Na potwierdzenie  zdobytych kwalifikacji uczestnicy otrzymali zaświadczenia.  

KASY2 Kursanci w trakcie zajęć praktycznych. 
KASY1 Prowadzący w trakcie przybliżania zagadnień teoretycznych.
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007