OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KSIĄŻKA DLA SENIORA

7 lutego uczestnicy Hufca Pracy, będący członkami Rady Młodzieży, we współpracy ze Bibliotekami Szkolnymi CKZiU w Brodnicy oraz uczniami Szkoły Branżowej i Technikum w Brodnicy, rozpoczęli akcję Książka dla Seniora.

Przez najbliższe miesiące młodzi ludzie będą gromadzić ciekawe lektury, które w czerwcu zostaną  przekazane jako prezent dla starszych osób, zrzeszonych w Klubie Seniora w miejscowości Zbiczno.

 Jest to nie tylko świetna okazja do znalezienia książkom nowego domu i nowych czytelników, ale także sposób na integrację młodzieży skupionej na jednym celu. Nie bez znaczenia jest także możliwość zapoznania uczestników i ich rówieśników z problemami osób starszych. Seniorzy, poprzez czytanie książek poleconych im przez młodych, będą mogli poznać ich zainteresowania i  uzyskać wspólne tematy do rozmów. Trzeba dodać, że nie będą to przypadkowe książki, ale takie, które wywarły na młodzieży i ich najbliższych duże wrażenie, w jakiś sposób wpłynęły na ich życie i teraz chcą oni podzielić się tym doświadczeniem z innymi.

Punkty zbiórki książek przygotowano w brodnickiej siedzibie Hufca oraz w  Bibliotekach Szkolnych CKZiU przy ul. Mazurskiej i ul. Karbowskiej. - Na ciekawe lektury czekamy do początku czerwca. Liczymy na zaangażowanie młodzieży z Hufca oraz uczniów CKZiU i ich rodzin.  – mówią organizatorzy.

ksi1  
ksi3 ksi2
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007