OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „ZIEMIA TO NASZ WSPÓLNY DOM”

W dniu 15 lutego 2019 roku w Nadleśnictwie Włocławek odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Ekologicznego pt. „Ziemia to nasz wspólny dom”.

Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Młodzieży włocławskiego Hufca Pracy. Konkurs odbył się w ramach inicjatywy z Kategorii A – inicjatywa jednorazowa a jego celem było kształtowanie wśród młodzieży trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego,  zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Konkurs skierowany był do młodzieży uczącej się w  klasach VII, VIII szkoły podstawowej oraz w klasach gimnazjalnych z Włocławka i okolic. Zadaniem konkursowym było wykonanie w formacie min. A3 plakatu nawiązującego do hasła „Ziemia to nasz wspólny dom”.

W poniedziałek 11 lutego 2019 roku komisja w składzie: Magdalena Kokosza – specjalista ds. edukacji leśnej, Ewa Wiśniewska – p.o. Komendant 2-5 HP oraz Paulina Krupińska – st. wychowawca 2-5 HP dokonała oceny prac.  Komisja była pod wielkim wrażeniem pomysłowości niektórych prac, co przyczyniło się do długich rozmów na ich temat powodując jednocześnie, że wyłonienie laureatów okazało się trudnym zadaniem.

W konkursie nagrodzone zostały trzy prace oraz przyznane cztery  wyróżnienia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Blekicka uczennica SP Nr 20 we Włocławku, drugie Julia Stasinowska – uczennica SP w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku,  trzecie miejsce zajął  Michał Krzeszewski – uczestnik włocławskiego Hufca Pracy odbywający kształcenie teoretyczne w Gimnazjum Przysposabiającym do Pracy w ZS WSO „Cogito” we Włocławku.  Wyróżnienia natomiast otrzymali: Karina Kilka, Dominik Małecki, Monika Petrykowska oraz Marika Lipigórska – uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy. Zwieńczeniem spotkania w Nadleśnictwie była integracja przy ognisku.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Ekologiczny „Ziemia to nasz wspólny dom” wsparli pracodawcy, z którymi na co dzień współpracuje włocławski Hufiec Pracy: Sklep „Bass” Artur Lubczyński we Włocławku oraz P.H. „Grandmet” Alena Żółkowska.

ZIEM3 Laureaci konkursu z organizatorami
ZIEM2 Podsumowanie konkursu.
ZIEM1 Obrady komisji.
ZIEM4  Nagrodzone prace.
ZIEM5 Ognisko.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007