OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MOJA PODRÓŻ NA FILIPINY

Dnia 7 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy zorganizowane zostało przez pośrednika pracy z CEiPM spotkanie z podróżnikiem Dariuszem Metel.

Spotkanie to rozpoczęło cykl spotkań mających na celu tworzenie inspiracji do działań związanych z bezpiecznym podróżowaniem oraz aktywizacją zawodową.

Pośrednik pracy rozpoczęła od spraw związanych z aktywizacją zawodową, rozwijaniem pasji, wyznaczeniem celów życiowych. Podkreśliła, iż zwykła podróż może zamienić się w sposób na zarabianie pieniędzy czy styl życia. Ponadto wskazała możliwości jakie daje sprawne posługiwanie się aparatem fotograficznym czy znajomość programów komputerowych.    

Pan Dariusz Metel, na początku swojej prezentacji, opowiedział o swojej przygodzie związanej z podróżowaniem na Filipiny oraz w jaki sposób przerodziła się w pasję pomagania dzieciom z cmentarza z Manili i wyspy Pamilacan pod nazwą „Twoje serce dla dzieci z Filipin”. Wspomniał o zaangażowaniu wielu osób w Polsce i Polaków na Filipinach oraz jak przebiegało wręczanie piłek do koszykówki, koszulek odblaskowych, środków czystości i kartek przygotowanych przez polskie dzieci. Dodatkowo  wspomniał o przeszkodach i emocjach jakie towarzyszyły organizacji przedsięwzięcia. Na koniec poruszył kwestie związane z organizacją wyprawy tj. koordynowaniem akcji, kosztami przelotów, noclegami i wyżywieniem.

Uczestnikami spotkania była młodzież z kierunku turystycznego, dla których znajomość kontynentów, różnych regionów, kultur i sposobów ich prezentowania może stać się bardzo ważnym elementem w edukacji czy pracy w zawodzie. Pośrednik pracy wręczyła podziękowanie za współpracę i organizację wydarzenia.

FIL3 Pośrednik pracy/asystent Eures podczas wręczania podziękowania.
FIL4 Podróżnik Dariusz Metel podczas prelekcji na temat akcji „Twoje serce dla dzieci z Filipin”.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007