OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WE WŁOCŁAWKU NIE MA NUDY

Od 12 do 16 lutego 2018 roku we włocławskim Hufcu Pracy trwają zajęcia dla uczestników OHP oraz dzieci ze środowiska lokalnego.

Zajęcia pod hasłem „Poszukiwacze przygód” skierowane są do najmłodszej 10 – osobowej grupy, do której rekrutacja odbyła się przy współpracy z Zespołem ds. Asysty Rodzinnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinnej we Włocławku. W zajęciach „Zimowy chillout” bierze udział 10 uczestników Hufca. Przy współpracy z Regionalnym Stowarzyszeniem  Artystów „WŁO-ART.” odbywają się warsztaty plastyczne pod hasłem „Kolorowa zima z WŁO – ART.” Pod kierunkiem Pani Prezes Stowarzyszenia  Jadwigi Jaroszewskiej młodzież tworzyć będzie piękne pejzaże. 

Pierwszego dnia  dwie grupy wzięły udział w wyjściu do Fabryki Fajansu, której tradycja produkcji włocławskiego fajansu sięga 1873 roku. Zwiedziły trzy pracownie: odlewnie, malarnie i szkliwiernie, w których odbywa się tworzenie niezapomnianych „Włocławków”. Uczestnicy zobaczyli, jak odbywa się produkcja talerzy, mis, serwisów obiadowych i pozostałej galanterii fajansowej, które eksportowane są w dużej mierze poza granice kraju. Młodzież miała możliwość zrobić odlew misy fajansowej i ją wyszlifować.  Na zakończenie i upamiętnienie wycieczki po fabryce wszyscy zostali obdarowani symbolicznymi upominkami z fajansu.

Drugiego dnia uczestnicy trzech grup Akcji Zima wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Skansenu i Dworu Orpiszewskich w Kłóbce. Ze względu na swoje położenie wśród pagórków, lasów i jezior Kłóbka nazywana jest „Perłą Kujaw”. W tym urokliwym krajobrazie ulokowany jest park etnograficzny z kilkunastoma obiektami architektury wiejskiej, z których najstarsze pochodzą z XVIII wieku. Drugim punktem wycieczki był Młyn Zbożowy w Kruszynie, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć jak wygląda produkcja mąki i kaszy oraz praca młynarza.

Trzeciego dnia najmłodsza grupa w ramach „Poszukiwaczy przygód” udała się do Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie uczestniczyli w warsztatach tworzenia kapeluszy i innych nakryć głowy. Grupa starsza w ramach „Zimowego chillout” zwiedziła stację lokalnej Telewizji CW 24 TV, w której zostali zapoznani z pracą redaktora i dziennikarza.

W kolejnych dniach na uczestników będzie czekać moc atrakcji: wyjście do Gazety Pomorskiej, Elektrowni Wodnej  we Włocławku oraz Wojewódzkiego Ośrodka  Ruchu Drogowego.  

nud4  
nud1 nud2
nud3 nud5
nud6 nud7
nud8 nud9
   
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007