OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

POZNAJEMY ŚWIAT ZAWODÓW

9 lutego 2017 roku w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Promyk” w Żninie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój wymarzony zawód”. Organizatorem zmagań był żniński Punkt Pośrednictwa Pracy.

Konkurs poprzedzony był warsztatami zawodoznawczymi dla członków WTZ „Promyk”. Zajęcia składały się z trzech ćwiczeń. Odbiorcy pracowali podzieleni na grupy. W trakcie pierwszego zadania należało podać jak największą liczbę zawodów. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością, ponadto pojawiały się także takie nazwy rzemiosł jak zdun, ślusarz czy kowal. W drugiej konkurencji odbiorcy musieli się wykazać znajomością zawodów odgadywanych na podstawie krótkiej rymowanki. Na zakończenie były puzzle zawodoznawcze, gdzie uczestnicy zajęć musieli dopasować do konkretnych zawodów ich charakterystyczne atrybuty. W przypadku remisu była dogrywka, w której drużyny musiały podać np. jak największą ilość zawodów, w przypadku których używa się wagi albo wymienić profesje, przy których pracuje się z roślinami. Zajęcia zostały zwieńczone ogłoszeniem konkursu plastycznego „Mój wymarzony zawód”. Zadaniem uczestników było sporządzenie pracy formatu A4, techniką dowolną, przedstawiającej wymarzony zawód. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęły 24 prace przedstawiające różne profesje np.: strażaka, policjanta, pielęgniarkę, kucharza, krawcową a także radiowca. Organizator konkursu wyłoniła trzy prace zwycięskie, których autorzy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Uczestnicy poznali bogactwo i różnorodność świata zawodów. Przekonali się, że w związku z postępem technologicznym, pojawiają się nowe zawody a niektóre znikają. Sporządzenie prac konkursowych zmobilizowało uczestników do zastanowienia się nad charakterystycznymi cechami poszczególnych zawodów.

wtzznin 2 Zwycięskie prace konkursu plastycznego „Mój wymarzony zawód”
wtzznin 3 Rozdanie nagród w konkursie „Mój wymarzony zawód”

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007