OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PÓŁKOLONIE W GRUDZIĄDZU

Pierwszy tydzień ferii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu obfitował  w wiele atrakcji przygotowanych w ramach Akcji Zima 2017 – przedsięwzięcia kierowanego do dzieci i młodzieży ze środowiska lokalnego oraz do uczestników Ośrodka.

W dniu 1 lutego dzieci ze środowiska lokalnego pod opieką wychowawców udały się do studio Radia „Eska” na spotkanie pod hasłem „Być radiowcem”. Tam dzieci poznały specyfikę pracy w radiu oraz bawiły się w reporterów i radiowców. Pan redaktor Damian Pieczonka oprowadził młodych ludzi po siedzibie radia. Zajęcia były niezwykle oryginalne    i pozwoliły zintegrować grupę. Dla uczestników OSiW zaplanowano zaś wyjazd do świeckiego Parku Wodnego. Wychowawcy oraz ratownik przypomnieli młodzieży zasady bezpieczeństwa oraz właściwego korzystania z atrakcji w basenach. Następnie uczestnicy Ośrodka mieli okazję skorzystać z torów pływackich, dyszy wodnych, hydromasaży, zjeżdżalni.

W czwartek zaplanowano wyjście do Klubu „Fit and Jump” dla uczestników OSiW. Zajęcia stanowiły połączenie zabawy i intensywnego treningu. Spora dawka fantastycznej zabawy dodała wszystkim mnóstwa energii. Dla dzieci ze środowiska lokalnego zorganizowano karaoke i konkurs plastyczny w świetlicy środowiskowej.

3 luty był ostatnim dniem Akcji Zima 2017. Dla wszystkich uczestników zimowego wypoczynku zorganizowano wyjście na lodowisko Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. Wszyscy z przyjemnością oddali się gorącej atmosferze na lodowisku. Uczestnicy podbudowani pierwszymi sukcesami na lodzie ochoczo zaczęli ćwiczyć bardziej skomplikowane figury. Zmęczeni ale szczęśliwi powróciliśmy do Ośrodka Szkolenia i Wychowania. Tam miało miejsce podsumowanie zimowego wypoczynku. Uczestnicy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w kolejnych przedsięwzięciach Ośrodka.

POL1(1) Przed świeckim Parkiem Wodnym.
POL3(1) Zabawa w młodego radiowca.
POL4(1) Spotkanie w Radiu „Eska”.
POL5 Trening Fit and Jump.
POL6(1) Dzieci ze środowiska lokalnego podczas karaoke.
POL7(1) Podczas wspólnej zabawy na lodowisku.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007