OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRACA ZA GRANICĄ – SUKCES CZY PORAŻKA ? 

W dniu 20 lutego 2017 roku w świetlicy włocławskiego hufca zorganizowane zostało spotkanie z firmą zajmującą się organizacją wyjazdów zarobkowych za granicę.  

W spotkaniu z przedstawicielami firmy MONDI uczestniczyła licznie zebrana młodzież hufca pracy, głownie klas kończących oraz absolwenci, którzy opuścili hufcowe mury. Spotkanie miało charakter otwarty i skierowane było również do społeczności lokalnej. Emigracja zarobkowa kojarzy się młodym ludziom, jako swoista kraina szczęścia, lecz niestety media wielokrotnie informowały o przypadkach wyzysku przez zagranicznych pracodawców. Jak unikać tego typu zagrożenia, jak przygotować się do wyjazdu i jakie ryzyko niesie ze sobą wyjazd za granicę, to podstawowe pytania, na które młodzież znalazła odpowiedź podczas tego spotkania.  Jak i gdzie szukać wiarygodnych pracodawców zagranicznych czy wreszcie jak przygotować CV. Na te i wiele innych pytań młodzież uzyskała odpowiedzi w trakcie spotkania z przedstawicielami firmy organizującej wyjazdy zarobkowe.  

Zorganizowane przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie zebranym ryzyka, jakie niesie ze sobą wyjazd zagraniczny, ale też młodzież miała szansę na otrzymanie rzetelnych informacji dotyczących warunków, jakie trzeba spełnić, aby praca dała satysfakcję, co jest niewątpliwie szansą na dobry strat w dorosłość i pewne wkroczenie na kolejny etap życia.

ZAGR1 Spotkanie z przedstawicielami firmy MONDI
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007