OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„ROK  RZEKI WISŁY”  -WARSZTATY EKO - PLASTYCZNE W ORATORIUM

28 lutego młodzież z Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu, włączając się w obchody trwającego Roku Rzeki Wisły, wzięła udział w warsztatach ekologiczno- plastycznych w Oratorium im. bł. Bronisława Markiewicza.

Ustanawiając rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły „Sejm oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego”.

Zajęcia miały na celu przybliżyć młodzieży OHP  i dzieciom ze środowiska lokalnego królową polskich rzek, pokazać, że Wisła to  symbol  polskości i patriotyzmu  oraz nasze naturalne i historyczno- kulturowe  dziedzictwo. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać legendy związane z Wisłą,  przyrodę toruńskiego odcinka rzeki, jej faunę i florę oraz możliwości  jej ochrony.  Następnie, podczas zajęć w grupach, powstały piękne prace plastyczne pokazujące czar i urok  Wisły w różnych porach roku. Wszyscy chętnie zaangażowali się w działanie, wykazali się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Była to również okazja do integracji ze środowiskiem lokalnym.  Miło było patrzeć jak podczas zajęć  młodzież OHP wspiera  młodsze dzieci z Oratorium, żartując i bawiąc się przy tym znakomicie.   Ustalono, że następne spotkanie odbędzie się nad Wisłą, na łonie natury, aby podziwiać piękno naszej przyrody, nasz piękny kraj i miasto, niepowtarzalne nadwiślańskie  pejzaże. 

WIS4 Prezentacja prac wspólnych prac.
WIS1 Wspólna praca w grupach.
WIS5 Uczestnicy warsztatów – młodzież OHP i dzieci ze środowiska lokalnego.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007