OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SETNA ROCZNICA URODZIN ARCYBISKUPA TOKARCZUKA

W związku z minioną, setną rocznicą urodzin arcybiskupa Ignacego Tokarczuka  uczestnicy Hufca Pracy w Inowrocławiu wzięli udział w zajęciach na temat życia i działalności arcybiskupa.

Na początku spotkania młodzieży została przybliżona sylwetka duchownego, któremu zawsze był bliski drugi człowiek, szczególnie mieszkańcy wsi , ponieważ to stamtąd właśnie wywodził się arcybiskup. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, iż w czasie powojennym metropolita przemyski dbał o budowę dużej liczby kościołów i kaplic oraz tworzenie nowych parafii, często wspierając wiernych finansowo. Dużą wagę przywiązywał do obrony przed laicyzacją mieszkającej tam ludności. Na zakończenie zajęć młodzież sprawdziła swoją wiedzę i umiejętności poprzez rozwiązanie testu, który dotyczył sylwetki arcybiskupa. Najlepsi otrzymali słodkie niespodzianki.

Temat okazał się bardzo interesujący, gdyż powstała ciekawa dyskusja. Uczestnicy zadawali różne pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Zajęcia zachęciły uczestników do samodzielnego pogłębienia wiedzy na temat omawianej postaci.

SET3 Laureaci konkursu.
SET1 Pani Agnieszka Grygrowicz przybliżyła sylwetkę Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka.
SET2 Rozwiązanie testu związanego z tematyką zajęć.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007