OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TRENING ANTYSTRESOWY W MCK NAKŁO

7 lutego 2017 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Nakle psycholog Ewa Burzyńska, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej poprowadziła dla młodzieży trening antystresowy.

Klienci nakielskiego MCK uczestniczyli w czasie ferii w bezpłatnym, kilkugodzinnym, profesjonalnym treningu. Uczestnicy spotkania poznali rodzaje stresu i techniki rozwiązywania trudnych sytuacji. W czasie zajęć realizowanych w ramach „Akcji Zima” młodzież dowiedziała się o fizjologicznych mechanizmach działania stresu. Dzięki metodom aktywizacyjnym młodzi ludzie samodzielnie zidentyfikowali procesy i skutki długotrwałych napięć, wynikających na przykład z niepowodzeń szkolnych, osobistych lub związanych z podejmowaniem pierwszej pracy.

Dużą część treningu poświęcono na ćwiczenia różnorodnych technik redukcji stresu. Młodzież poznała i wykonywała automasaże, ćwiczenia oddechowe, wizualizacje. Przy dźwiękach profesjonalnie przygotowanej muzyki psycholog poprowadziła ćwiczenie relaksacyjne.

W trakcie podsumowania uczestnicy szkolenia docenili zarówno część teoretyczną, jak i warsztatową, uznając cały trening jako wartościową nową wiedzę i doświadczenie, do zastosowania w życiu codziennym.

TRE3 Psycholog Ewa Burzyńska zachęcała młodzież do przeanalizowania wpływu stresu na młodego człowieka.
TRE2 Zabawa ruchowa z rekwizytem to dobry sposób pozbywania się napięcia.
TRE1 Część zadań wykonywano samodzielne.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007