OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WALENTYNKI

 

W dniu 14 lutego 2017 roku w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych obchodzono Walentynki. 

W inowrocławskim hufcu uczestnicy zostali zaangażowani w przygotowanie ozdób i dekoracji dla osób bliskich ich sercu. Podczas zajęć powstały piękne czerwone serca z osobistą dedykacją. Pomysłowość młodych ludzi zaowocowała urokliwymi pracami związanymi ze zwyczajem obchodzenia święta zakochanych. Niektóre z nich zawierały krótkie życzenia a inne piękne, osobiste sentencje skierowane do konkretnych osób. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie drewnianych ozdób walentynkowych do samodzielnego zdobienia dowolnymi technikami. Dziewczęta postawiły na kolor i blask brokatu a chłopcy wykonali oryginalne łańcuszki z serduszek.

Młodzież włocławskiego Hufca  Pracy zorganizowała akcję walentynkową pn. „List od Walentego dla każdego”. Co roku 14 lutego listonosze na całym świecie doręczają kartki milionom ludzi. To bardzo sympatyczny sposób przypomnienia się przyjaciołom i świetna okazja do dyskretnego wyznania komuś miłości czy też okazania sympatii. Samorząd Uczniowski wraz z kołem plastycznym „Plastuś” już tydzień wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Nadal nieodłączną częścią obchodów „Walentynek” jest wysyłanie anonimowych wyznań miłosnych lub też wręczenie czerwonej róży osobie, którą się kocha.  Dlatego też przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynki dla swojego wybranka lub wybranki. Były one wręczane w dniu walentynek – 14 lutego przez „pracowników poczty walentynkowej” . Oprócz kartek walentynkowych każdy mógł liczyć na słodki poczęstunek. 

Organizatorem imprezy walentynkowej w Toruniu była Rada Młodzieży, która zadbała, aby nikt nie czuł się samotny w ten dzień. Było wiele atrakcji.  Od kilku dni działała poczta walentynkowa, dzięki której  można było przekazać dowody sympatii i serdeczności najbliższym. Z okazji walentynek przeprowadzono też plebiscyt  na najsympatyczniejszą dziewczynę i najsympatyczniejszego chłopaka w OHP.  Uwielbianą Walentynką została Karolina Michalska,  Walentym zaś Dawid Rogalski. Dużą kreatywnością młodzież wykazała się podczas tworzenia „Pomnika miłości”. Była to zabawa w parach, polegająca na wykonaniu pomnika - jedna osoba to pomnik- rzeźba, druga zaś artysta, który „rzeźbi”. Wykonany „pomnik” miał wyrażać miłość.  Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia chętnie też wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejsze walentynkowe kartki. Przy okazji powstał łańcuch serc, który został  wyeksponowany na okolicznościowej gazetce. Podsumowaniem imprezy z okazji święta zakochanych było utworzenie przez wszystkich uczestników wielkiego serca, które  symbolizuje miłość, dobroć, szczerość, współczucie, przyjaźń. Młodzież chciała tym symbolem pokazać, że biją w nich wielkie serca pełne dobroci, miłości i poświęcenia dla innych.

Uczestnicy bydgoskiego hufca przygotowywali  własnoręcznie wykonane ,,walentynki’’, wyklejali okolicznościowe laurki oraz przyozdabiali miłosne serduszka. Utalentowani artystycznie uczestnicy  układali miłosne rymowanki, które wszyscy mogli wykorzystać w tworzeniu „miłosnej poezji” na swoich okolicznościowych karteczkach. Kolejnym punktem walentynkowego spotkania było rozwiązywanie  kalamburów o tematyce miłosnej co wzbudziło ogólną radość wśród obecnych. Ponadto osoby poszukujące sympatii mogły wywróżyć imię swojego przyszłego wybranka  serca.

Przedsięwzięcia przebiegały w przyjaznej i radosnej atmosferze. Uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami i gadżetami związanymi z Walentynkami.  Nie zapomniano o odpowiedniej dekoracji – wszędzie pojawiły się ozdoby w kształcie serc.

wal6 Włocławek - Pracownicy poczty walentynkowej.
wal4 Włocławek - Uczestnicy obchodów Dnia Św. Walentego.
WAL1 Inowrocław - Serca walentynkowe wykonane przez uczestników
WAL2 Inowrocław - Podczas wykonywania ozdób i dekoracji z drewna
wal7 Toruń - Wspólne zdjęcie z łańcuszkiem serc
wal8 Bydgoszcz - Warsztaty Walentynkowe.
wal9 Bydgoszcz - Efekty pracy.
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007