OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„WESOŁE FERIE” W INOWROCŁAWSKIM HUFCU ZAKOŃCZONE

W dniu 10 lutego 2017 roku w  Hufcu Pracy w Inowrocławiu zakończyła się trwająca tydzień ,,Akcja Zima 2017’’ skierowana do dzieci ze środowiska lokalnego. 

Kadra wychowawcza jak co roku dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić najmłodszym uczestnikom zimowiska moc niezapomnianych wrażeń i atrakcji.  

Program zawierał wiele ciekawych zajęć kulturalno – oświatowych, sportowych oraz zajęcia i wycieczki na terenie miasta.

Uczestnicy mieli  możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Jana Kasprowicza podczas których powstały piękne, oryginalne maski teatralne wykonane z pomocą animatora. Każde z dzieci mogło również sprawdzić swoje umiejętności wokalne podczas konkursu karaoke, który dostarczył maluchom wiele radości i dobrej zabawy, a przede wszystkim zintegrował grupę. Dzieci zgłębiły wiedzę na temat miasta, z którego się wywodzą podczas spaceru z przewodnikiem z PTTK w Inowrocławiu. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeli wystawę inowrocławskiego Solnictwa znajdującą się w piwnicach teatru miejskiego. Dzieci zapoznane zostały z codziennym sprzętem i ubiorem górniczym, zobaczyły kącik poświęcony orkiestrze górniczej, piękne i bogato ozdobione żyrandole solne a także obraz św. Barbary – patronki górników.

Dzieci miały także ciekawie zorganizowane zajęcia astronomiczne, podczas których zapoznane zostały ze sprzętem do obserwacji nieba.

Najmłodsi udali się na zaplanowany już dużo wcześniej seans filmowy ,,Ostatni smok świata” do miejscowego ,,KINOMAX-u”.  

Dla uczestników zimowiska przygotowano również zajęcia kulinarne pod okiem instruktora. Efekty pracy i jak na ich wiek duża samodzielność w kuchni zaskoczyły nawet samych wychowawców.

Maluchy bardzo chętnie brały udział w grach i zabawach zespołowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się quizy dotyczące zimy oraz pojedynek chłopców i dziewczyn w popularne kalambury.

Ostatniego dnia półkolonii dzieci wraz z opiekunami udali się na wycieczkę po inowrocławskich Solankach.  Podczas zwiedzania  Palmiarni, której egzotyczny klimat tworzą przede wszystkim piękne tropikalne rośliny oraz ptaki dzieci nie mogły ukryć swojego zachwytu. Maluchy najbardziej były zafascynowane oczkiem wodnym , w którym głównie pływają złote rybki. Korzystając z możliwości odwiedziliśmy miejscową  Pijalnię Wód, która słynie ze zdrowej wody mineralnej ,,Inowrocławianka” bogatej w znaczne ilości sodu, magnezu i wapnia.  Dzieci mogły również zobaczyć jak wyglądało codzienne życie na Kujawach w XIX wieku oglądając stroje i wystrój izb mieszkalnych podczas zwiedzania Chaty Kujawskiej. Zwieńczeniem spaceru była wizyta w „Mini ZOO” znajdującym się na terenie Parku Solankowego.

Uczestnicy tak dobrze bawili się podczas półkolonii, że z chęcią przedłużyliby ferie o jeszcze jeden tydzień. Wszyscy zgodnie deklarują swoje uczestnictwo na kolejnym przedsięwzięciu organizowanym przez inowrocławski hufiec.

WES1 Efekty warsztatów w muzeum.
WES2 Podczas zajęć plastycznych.
WES4 Ciekawość dzieci nie zna granic- zajęcia w astrobazie.
WES7 W Muzeum Solnictwa.
WES9 Dzieci podczas zwiedzania kopalni.
WES14 Obcowanie z przyrodą w Palmiarni.
WES16 W Chacie Kujawskiej.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007