Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WIELKIE DYKTANDO W GRUDZIĄDZU

23 stycznia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, z inicjatywy Rady Młodzieży miała miejsce czwarta edycja Dnia Języka Ojczystego. Uczestnicy mieli okazję wzięcia udziału w Wielkim Dyktandzie. W związku z ogłoszeniem przez Sejm roku kalendarzowego 2017 ROKIEM RZEKI WISŁY, co oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość oraz potęgę Państwa Polskiego – tekst dyktanda dotyczył twórczości Andrzeja Wajdy. Celem imprezy było aktywizowanie uczestników do czynnego uczestnictwa w życiu internatu, pozytywne spędzanie czasu wolnego oraz promocja kultury języka polskiego w formie zabawy edukacyjnej. Dyktando pod tytułem „Andrzej Wajda – człowiek z historii” nie było wyjątkowo długie. Wskazywało dorobek zmarłego w roku 2016 artysty oraz dotyczyło jego filmografii, głównie najbardziej osobistych filmów pod tytułem „Katyń” oraz „Człowiek z marmuru”.

Uczestnicy chętnie zmierzyli się z  ortografią i interpunkcją. Po przywitaniu uczestników konkursu przystąpiono do napisania dyktanda. Wszyscy ze skupieniem zastanawiali się nad pułapkami językowymi, głównie dotyczącymi pisowni z „ż”, „rz” oraz „ó”.

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Bartosz Kubiński, zaś tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymał Tomasz Sławiński. Ponadto wyróżnienie wywalczyła Joanna Lewandowska.W nagrodę uczestnicy wybiorą się na seans filmowy do kina „Helios”.

DYK2 Opiekun Rady Młodzieży przystępuje do rozpoczęcia Wielkiego Dyktanda.
DYK1 Uczestnicy zastanawiają się nad „pułapkami ortografii”.
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007