OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W MCK CHEŁMNO

 

W dniach 15 -16 lutego 2018 roku w MCK Chełmno odbyły się grupowe zajęcia z zakresu zapobiegania depresji dla młodzieży uczestniczącej w projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”.

W ramach wsparcia grupowego z  zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży  przeprowadzone zostały dwudniowe zajęcia dla wszystkich uczestników projektu.  Problem długotrwałego bezrobocia wśród młodych może rodzić niską samoocenę,  problemy wewnętrzne  i prowadzić do braku motywacji do dalszego działania.  Brak aktywności na rynku pracy często związany jest z trudną sytuacją rodzinną, barierami społeczno- interpersonalnymi lub stresem. Młodzież poznała źródła powstawania depresji,  czynniki wewnętrzne predyspozycji genetycznych.  Uczestnicy zaznajomili się ze skutkami depresji takimi jak: uzależnienia, autoagresja i inne emocjonalne zależności.  Poprzez ćwiczenia opracowano sposoby radzenia sobie  w sytuacjach  kryzysowych.

Udział we wszystkich etapach projektu zwiększy szanse uczestników na kolejne zatrudnienie, zdobycie wymarzonego zawodu, orientację na rynku pracy lub możliwości założenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

PSYCH1 Zajęcia grupowe z psychologiem.

 

 

GWARANCJE

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007