OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ZADBAJ O POZYTYWNY WIZERUNEK W SIECI

7 lutego 2017 na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy doradcy zawodowi bydgoskiego MCIZ poprowadzili warsztaty pn. „Poznaj zasady bezpiecznego Internetu”.

Młode osoby przebywające w Ośrodku zainspirowano do bezpiecznego korzystania z Internetu, w tym do swobodnego poruszania się po rynku pracy on-line. W ramach zajęć dziewczęta miały możliwość zredagowania dokumentów aplikacyjnych pod kątem zamieszczania ich na portalach internetowych, w tym publikowania danych osobowych i zdjęć.
W Dniu Bezpiecznego Internetu uczestniczki zajęć poznały zasady wykorzystywania programów pocztowych, a także zachowania internetowego - kodeksu zwanego „etykietą sieci”. Działania miały na celu swobodne a zarazem bezpieczne poruszanie się po Internecie.

Doradca zawodowy Marcin Błażkow zapoznał uczestniczki spotkania z terminami i słownictwem, jakiego używa się przesyłając dokumenty aplikacyjne drogą elektroniczną. W czasie warsztatów wyemitowano filmy edukacyjne o bezpiecznym promowaniu w Internecie.

Spotkanie zwiększyło wiedzę wychowanek Ośrodka w obszarze wykorzystywania komputera do kształtowania pozytywnego wizerunku w sieci.

ZAD2 Doradca zawodowy omawia zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
ZAD1 Promocja usług Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007