OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„ZIMA BEZ NUDY” W INOWROCŁAWSKI HUFCU

W pierwszym tygodniu ferii w Hufcu Pracy w Inowrocławiu prowadzona była Akcja Zima.  Uczestnicy tutejszej jednostki brali udział w atrakcjach zaplanowanych na pierwszy tydzień ferii.

Pierwszego dnia młodzież została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa oraz regulaminem przedsięwzięcia. Młodzi ludzie chętnie uczestniczyli w grach i zabawach, które miały na celu zintegrowanie grupy i nawiązanie więzi koleżeńskich. Tego dnia również przedstawiciel Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu – pani Agnieszka Cicha przeprowadziła zajęcia na temat bezpiecznej pracy. Następnie wszyscy udali się do kina na projekcję filmu pod tytułem „Monster trucks”.

Wtorkowe przedpołudnie również dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Główną atrakcją było wyjście na lodowisko „Lodolandia”. Okazało się, iż część uczestników ma już spore doświadczenie w jeździe na łyżwach. Dla niektórych była to pierwsza wizyta na lodowisku i chętnie korzystali z pomocy doświadczonych kolegów. Kolejnym punktem programu były gry i zabawy świetlicowe.

Młodzi ludzie uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, gdzie mieli możliwość obejrzenia eksponatów związanych z utrzymaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historii produkcji i używania mydła. Każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać mydło biorąc udział w warsztatach. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie starówki.

Kolejny dzień dostarczył wielu atrakcji i przeżyć związanych z udziałem w zajęciach artystycznych. Młodzież własnoręcznie wykonała naczynia gliniane. Mimo dużego stopnia trudności wszyscy wykonali zadanie. Niektórzy wykazali duży talent w tej dziedzinie. Tego dnia miało miejsce spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Flandria” - panią Ewą Błońską, która opowiedziała o przyczynach i skutkach stresu. Dała też kilka wskazówek jak sobie z nim radzić.

Ostatniego dnia młodzi ludzie mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności sportowych poprzez udział w turnieju tenisa stołowego oraz grze w kręgle.

 Na zakończenie całego przedsięwzięcia uczestnicy mogli jeszcze raz przeżyć najciekawsze chwile podczas wspólnego oglądania zdjęć i spożywania pizzy.

NUD2 Warsztaty z przedstawicielem Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu.
NUD3 Na lodowisku.
NUD5 (2) W Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.
NUD6 Zwiedzanie Bydgoszczy.
NUD7 Zajęcia z przedstawicielem Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy FLANDRIA w Inowrocławiu.
NUD8 Warsztaty plastyczne.
NUD9 Na kręgielni.

 


 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007