OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ZIMOWE ATRAKCJE W TORUŃSKIM HUFCU

Od 12 lutego w Środowiskowym Hufcu Pracy w Toruniu odbywa się  Akcja Zima dla środowiska lokalnego „Zimowa przygoda” i dla młodzieży OHP „Ferie przy kominku”.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym mogą doskonalić umiejętności pracy w grupie, rozwijać postawy kreatywności i twórczego myślenia. Jest to również czas na wdrażanie do kulturalnego zachowania się  w miejscach publicznych. Wszystkie zaplanowane zajęcia mają na celu zapewnienie uczestnikom atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku, zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego w mieście, rozwijanie zainteresowań i integrację grupy. Młodzież i dzieci uczestniczą w interaktywnych  wystawach, warsztatach  teatralnych i plastycznych, rozwijają swoje  talenty oraz uczą się poprzez zabawę. „Zimowa przygoda” rozpoczęła się od warsztatów przyrodniczych w Szkole Leśnej na Barbarce, gdzie uczestnicy po śladach tropili zwierzęta. Dzieci odnalazły także skarb ukryty w ruinach Zamku Krzyżackiego.

Młodzież OHP rozpoczęła akcję od budowania kominka, przy którym wspólnie spędziła poniedziałkowe popołudnie. Podczas warsztatów zorganizowanych w Salonie Piękna Sylwia Pikul uczestnicy uzyskali praktyczne wskazówki z zakresu wizażu i stylizacji oraz jak dbać o siebie i żyć zdrowo. Po ekskluzywnych zabiegach, z nowymi siłami i gotowi na wyzwania młodzież przeniosła się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii – do Domu Legend Toruńskich. Na uczestników obu  akcji czeka jeszcze moc atrakcji takich jak na przykład: warsztaty origami, warsztaty teatralne,  zwiedzanie toruńskich zabytków oraz wizyta w Planetarium.

ZIM2 Poszukiwanie skarbów.
ZIM3 Ognisko.
ZIM4 Przy kominku.
ZIM5 Wizyta w Salonie Piękna.
ZIM6 Dom Legend Toruńskich.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007