OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

Z WIZYTĄ W ZAKŁADZIE AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

W dniu 27 lutego 2019 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy, kształcący się w Zespole Szkół WSO „Cogito” wraz z opiekunami złożyli wizytę we włocławskim Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Odwiedziny miały miejsce w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej pn. „Inny nie znaczy gorszy”. Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku jest pierwszym na terenie miasta Włocławek "przedsiębiorstwem społecznym" rehabilitującym zawodowo oraz społecznie osoby niepełnosprawne. Działania Zakładu skupiają się na umożliwieniu osobom niepełnosprawnym podjęcia pracy oraz przygotowaniu ich do w pełni samodzielnego, aktywnego funkcjonowania w otaczającym społeczeństwie, daje też szansę na otwartym rynku pracy i integruje osoby niepełnosprawne ze społecznością lokalną. Uczestnicy zostali oprowadzeni po terenie zakładu oraz zapoznani ze specyfiką oferowanych usług: pralniczych, krawieckich i parkingowych.

Wizyta była idealną okazją, aby pokazać młodzieży, że osoby niepełnosprawne są wartościowymi i pełnoprawnymi uczestnikami naszego społeczeństwa oraz, że świetnie radzą sobie zawodowo. Osoby niepełnosprawne pokazały uczestnikom, że można przełamywać bariery i pokonywać własne słabości. Była to doskonała lekcja tolerancji, ale również ogromna motywacja w planowaniu własnej ścieżki zawodowej.

WIZ4 WIZ1
WIZ3  
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007