OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KURSY ZAWODOWE ROZPOCZĘTE

Beneficjenci projektu” Akcja Aktywizacja – YEI” realizowanego przez włocławskie Centrum Edukacji i Pracy rozpoczęli kursy zawodowe .

Wybór szkoleń zawodowych dla dwudziestu uczestników projektu uwzględniał oprócz zapotrzebowania zgłaszanego przez uczestników, również ich predyspozycje i zainteresowania zawodowe określone przez doradców zawodowych podczas tworzenia Indywidualnego Planu Działania.  Szkolenia mają na celu zwiększenie szans na znalezienie zatrudnienia  po zakończeniu projekty. We Włocławku odbywają się one w zawodach: florysta, opiekun osób starszych i dzieci, kucharz, masażysta – refleksolog, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, operator koparko-ładowarki, kosmetyczka z elementami wizażu i stylizacją paznokci, profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej oraz komputerowych programów handlowych, spawacz metodami MAG, TIG, kelner – barman- barista. Proponowane formy wsparcia w projekcie są  okazją do zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu. Podczas zajęć beneficjenci zdobywają wiedzę teoretyczną  oraz praktyczną,  która w następnym etapie projektu wykorzystana zostanie przy realizacji 3-miesięcznych staży zawodowych. Ponadto beneficjenci projektu uczestniczyli w  indywidualnych i grupowych zajęciach z doradcą zawodowym i psychologiem, zapobiegania depresji wśród młodzieży, kursów językowych i ECDL, oraz sześć osób w kursie prawa jazdy kat. B. Po zakończeniu kursów zawodowych z uczestnikami projektu przeprowadzone zostaną zajęcia z przedsiębiorczości oraz warsztaty z kreowania wizerunku  połączone z usługą stylisty i przeprowadzeniem metamorfozy każdego z beneficjentów.

Projekt „ Akcja Aktywizacja – YEI”  realizowany jest w jednostkach Ochotniczych Hufców Pracy na terenie całego kraju w ramach  „Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych”.

KZW 1 Beneficjentki projektu w zawodzie florysta podczas zajęć praktycznych.
KZW 3 Beneficjent projektu podczas zajęć praktycznych w zawodzie spawacz.

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007