OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MATURZYŚCI KONTRA STRES W INOWROCŁAWIU

 Dnia 19 marca 2019 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu przeprowadziło warsztaty nt. sposobów radzenia sobie ze stresem dla tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Inowrocławiu.

 

Matury zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie rośnie poziom napięcia u uczniów, którzy w tym roku podejdą do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Doradca zawodowy zaczął spotkanie od wyjaśnienia samego terminu „stres”. Czym jest stres, jego objawy ( w tym również somatyczne), jakie są negatywne skutki długotrwałego stresu. Wiemy że stres może być przyczyną wielu chorób, dlatego też tak ważne jest aby poznać sposoby jego zapobiegania, a gdy już sytuacje wzmożonego napięcia emocjonalnego są nieuniknione warto znać sposoby na wyciszenie i poradzenie sobie z negatywnymi emocjami. Uczniowie mieli również okazję przekonać się, czy są podatni na stres rozwiązując test na poziom stresu. Zdecydowana większość miała średnie wyniki, co oznacza że są narażeni na stres, znają kilka metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach, natomiast potrzebują więcej porad tak aby umieć rozpoznać u siebie konkretne objawy i nauczyć się walczyć ze stresem.

Na zakończenie warsztatów specjalista ds. rozwoju zawodowego przekazał młodzieży informacje nt. projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI” oraz najważniejsze informacje które mogą przekazać swoim znajomym spełniającym wymagane kryteria naboru.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Chętnie zadawali pytania, a także mówili o własnych sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom powodzenia na egzaminach.

MKS 1 Doradca zawodowy podczas omawiania sposobów walki ze stresem.
MKS 2 Specjalista ds. rozwoju zawodowego promuje projekt „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”.

 


 

 

 

 

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007